HR Sygnał: Dyrektywa o ochronie sygnalistów

Czytaj więcej

Jak pomóc Ukrainie?
 

Czytaj więcej

Jakub Grabowski

Radca prawny, prawnik

Od 7 lat świadczy pomoc prawną na rzecz przedsiębiorców, w szczególności w zakresie sporów sądowych, prawa pracy i umów. Wspierał pracodawców i pracowników w postępowaniach sądowych z zakresu indywidualnego prawa pracy (m.in. . Doradzał klientom również w kontrolach prowadzonych przez Państwową Inspekcję Pracy.

Na co dzień doradza przedsiębiorcom w obszarze międzynarodowego i krajowego prawa pracy, zatrudniania pracowników w branżach kreatywnych (zarówno przez podmioty krajowe, jak i zagraniczne), nawiązywania i rozwiązywania stosunku pracy oraz pomagając w codziennych wyzwaniach, stojących przed pracodawcami. Dzięki zdobytemu wykształceniu dobrze rozumie się z klientami pochodzącymi z jurysdykcji common law.

W pracy duży nacisk kładzie na obsługę podmiotów z branży IT, m.in. przeprowadzając kilka dużych projektów wdrażających tzw. autorskie koszty uzyskania przychodu w największych przedsiębiorstwach informatycznych w Polsce oraz zajmując się zatrudnianiem inżynierów oprogramowania i innych osób wchodzących w skład zespołów developerskich.

W razie potrzeby wspiera pracodawców również w tzw. „trudnych przypadkach”, m.in. związanych z naruszeniami umów o zakazie konkurencji i czynami nieuczciwej konkurencji pracowników i/lub byłych pracowników, przy rozwiązywaniu stosunków pracy z członkami organizacji związkowych oraz restrukturyzacji zatrudnienia.

Ponadto zajmuje się zakładaniem spółek w Polsce, a także bieżącą obsługą korporacyjną oraz transakcjami M&A. Posiada kilkuletnie doświadczenie w sporach gospodarczych (również arbitrażowych).

Wykształcenie

  • Prawo, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Giurisprudenza, Università degli Studi di Genova
  • British Law Centre (Diploma in English Law with Distinction 2018-2019; Commercial Law Diploma 2020-2021)

Języki

  • angielski
  • włoski
  • hiszpański
  • rosyjski

Książki

Powiązane artykuły