HR Sygnał: Dyrektywa o ochronie sygnalistów

Czytaj więcej

Jak pomóc Ukrainie?
 

Czytaj więcej

Trampolina do ESG – pytania i odpowiedzi #3

09.10.2023

Wystartował cykl webinarów Trampolina do ESG, podczas których omawiamy, jak przygotować się do raportowania ESG w obszarach społecznym i ładu korporacyjnego, w tym compliance.

W poniedziałkowych publikacjach odpowiadamy na najważniejsze pytania uczestników.

Pytanie #3: Czy tylko podmioty bezpośrednio zobowiązane będą zbierać informacje do raportów ESG?

Poprzednie wpisy dotyczące raportowania indywidualnego oraz skonsolidowanego opisują, kiedy które podmioty zostaną zobowiązane do raportowania. Przypominamy, że zgodnie z nowymi obowiązkami, podmioty obowiązane będą musiały raportować nie tylko kwestie związane ze swoją organizacją, ale także te związane z podmiotami w łańcuchu wartości.

Oznacza to, że podmioty w łańcuchu wartości, mimo że nie będą bezpośrednio zobowiązane do raportowania ESG, będą mogły być weryfikowane przez swoich kontrahentów, którzy ESG raportują.

Niedostosowanie się do nowych regulacji może skutkować utratą pozycji biznesowej i zmniejszeniem zainteresowania naszą organizacją. Niezależnie zatem od tego, czy jesteśmy bezpośrednio zobowiązani do raportowania ESG, czy nie, musimy być na nie gotowi.

Po więcej informacji dotyczących ESG zapraszamy na kolejny webinar z cyklu Trampolina do ESG pt. Czemu ESG nie poradzi sobie bez HR? odbędzie się 16 października br. o godz. 11:00. Zapisy tutaj.