HR Sygnał: Dyrektywa o ochronie sygnalistów

Czytaj więcej

Jak pomóc Ukrainie?
 

Czytaj więcej

PCS | Littler – Kancelaria Pierwszego Wyboru

24.06.2022

Zapraszamy do lektury artykułu o PCS | Littler, opublikowanego w rankingowym wydaniu Rzeczpospolitej.

Artykuł jest dostępny: tutaj.

 

PCS | Littler – Kancelaria Pierwszego Wyboru

W ciągu 2 lat powstała firma prawnicza określana kancelarią pierwszego wyboru prawa HR.

Liczby są rzeczywiście imponujące – ponad 110-osobowy zespół (prawnicy, zespół global mobility&immigration, administracja), 6 biur w Polsce, 3-krotny wzrost w ciągu 2 lat. Wzrost zatrudnienia w ostatnim roku wyniósł ok. 65%. Część największej na świecie firmy prawniczej prawa pracy Littler.

Ale to nie statystyki są najważniejsze.

Wspólnicy PCS | Littler stworzyli największą w Polsce społeczność entuzjastów prawa HR i prawa imigracyjnego. Profil firmowy LinkedIn obserwuje ponad 8 tys. ekspertów branży a profil partnera zarządzającego r. pr. Sławomira Parucha przyciąga uwagę 30 tysięcy osób a r. pr. Łukasza Chruściela ponad 20 tys. osób. Mecenas Paruch jest najczęściej obserwowanym prawnikiem w polskiej społeczności mediów nie tylko w branży prawa HR. Wyznacza trendy na rynku.

Rośnie grono wspólników i partnerów PCS | Littler. W 2022 roku do grona Partnerów imiennych dołączył r. pr. Robert Stępień, kierujący Zespołem Relacji ze Związkami Zawodowymi i zespołem w Krakowie, a do grona wspólników dołączyła r. pr. Karolina Kanclerz, kierująca zespołem we Wrocławiu. Grono partnerów poszerzyło się o r. pr. Miłosza Awedyka, r. pr. Tomasza Rogalę i r. pr. Pawła Sycha. Wśród prawników na rynku panuje opinia, że PCS | Littler jest trampoliną do sukcesu i zrozumienia zasad funkcjonowania rynku prawniczego.

PCS | Littler jest doceniany w Polsce i na świecie za działania pro bono

Motto PCS | Littler od początku istnienia brzmi: Human Matters. To zobowiązuje w dzisiejszych czasach przede wszystkim do pomocy potrzebującym.
Od początku istnienia PCS | Littler dzieli się nieodpłatnie doświadczeniem. Kancelaria została wyróżniona za stronę www poświęconą doradztwu prawnemu w czasie pandemii oraz za serwis informacyjny dot. pandemii. Niemal codziennie organizowała spotkania online, podczas których gromadziła od kilkudziesięciu do kilkuset osób poszukujących pomocy w zakresie zarządzania HR. W ubiegłym roku było to blisko 150 takich spotkań.

Ostatnie miesiące to przede wszystkim praca pro bono na rzecz uchodźców z Ukrainy w ramach inicjatywy „Jak pomóc Ukrainie”. Zespół PCS | Littler pod kierunkiem adw. Karoliny Schiffter udziela nieodpłatnych porad prawnych. Pomógł już ponad 700 osobom, opublikował kilkadziesiąt artykułów i alertów, zorganizował kilkanaście nieodpłatnych spotkań online. W pomoc pro bono na rzecz uchodźców z Ukrainy zaangażowanych jest kilkunastu członków zespołu imigracyjnego kancelarii.

Z przesłaniem niesienia pomocy dla Ukrainy Karolina Schiffter i Sławomir Paruch dotarli do USA, gdzie w maju br. wygłosili prelekcję na konferencji Executive Employer 2022 przed blisko tysiącem najznamienitszych gości – prawników i menadżerów największych amerykańskich firm. Wystąpienie odbiło się szerokim echem w Polsce i USA i przyniosło wymierną pomoc potrzebującym.

Plany na najbliższy rok i co dalej ze strategią rozwoju PCS | Littler?

Partnerzy chcą przede wszystkim umacniać pozycję PCS | Littler jako kancelarii pierwszego wyboru oraz pokazywać klientom, że współpraca z PCS | Littler to inwestycja. Inwestycja w rozwój ich biznesów, przekładająca się na konkretne efekty finansowe, związane z uzyskiwaniem przewagi konkurencyjnej dzięki konstruktywnej poradzie prawnej.