HR Sygnał: Dyrektywa o ochronie sygnalistów

Czytaj więcej

Jak pomóc Ukrainie?
 

Czytaj więcej

#Alert: Koniec stanu epidemii w Polsce. Minister Zdrowia podaje datę

29.04.2022

Mocą nowego rozporządzenia RM przedłużeniu ulegną aktualnie obowiązujące przepisy dot. obostrzeń wprowadzonych w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zasady te opisujemy dla Państwa tutaj: https://pcslegal.pl/alert-likwidacja-kwarantanny-po-przyjezdzie-do-polski/. Mają one być stosowane jeszcze do 31 maja 2022 r.

Jednocześnie zgodnie z dzisiejszą zapowiedzią ministra zdrowia w połowie maja nastąpi zniesienie stanu epidemii i ponowne wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego. W terminie tym należy więc oczekiwać kolejnych zmian i być może dalszego luzowania obostrzeń.

Mimo zniesienia stanu epidemii obowiązujące obecnie na podstawie tzw. tarczy antykryzysowej przedłużenia m.in. okresów ważności zezwoleń na pobyt czasowy i wiz krajowych pozostaną w mocy. Dotyczy to też w szczególności przedłużeń okresów ważności zezwoleń na pracę i okresów uprawniających do pracy na podstawie oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi.

Automatyczne przedłużenia tych okresów i okresów ważności innych dokumentów wydanych cudzoziemcom wynikające z tarczy będą obowiązywać jeszcze do czasu odwołania aktualnie planowanego do wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego i w terminie kolejnych 30 dni. Będzie tak oczywiście przy założeniu, że w międzyczasie stan epidemii nie zostanie wprowadzony ponownie w związku z kolejną falą zakażeń.