HR Sygnał: Dyrektywa o ochronie sygnalistów

Czytaj więcej

Jak pomóc Ukrainie?
 

Czytaj więcej

Trampolina do ESG – pytania i odpowiedzi #5

04.12.2023

W ramach cyklu webinarów Trampolina do ESG omawiamy, jak przygotować się do raportowania ESG w obszarach społecznym i ładu korporacyjnego, w tym compliance. W poniedziałkowych publikacjach odpowiadamy na najważniejsze pytania uczestników.

Pierwsza część raportowania standardów ESG oraz ESRS, w ramach sektora „S” za nami. Wiedzą już Państwo, kogo wliczamy do grona „niepracowników” i czym jest „adekwatne wynagrodzenie” – czas zatem przejść od teorii do praktyki.

Pytanie #5: Od czego zaczynamy pracę, aby przygotować dla Państwa prawidłowy raport ESG z części „S”?

  • Identyfikacja potrzeb w kontekście S – analizujemy i weryfikujemy kulturę organizacyjną Spółki, a w ramach niej: strukturę zatrudnienia i wynagrodzenia, równość płac i płci, różnorodność i inkluzywność oraz relacje ze związkami lub przedstawicielami pracowników.
  • Raportowanie w oparciu o odpowiednią dokumentację – prawidłowy raport ESG musi opierać się o prawidłową dokumentację Spółki, dlatego w tym celu badamy i sprawdzamy m.in.: regulaminy pracy i wynagradzania, politykę przeciwdziałania zachowaniom niepożądanym oraz przeciwdziałania korupcji i łapownictwu, a także procedurę ochrony sygnalistów.
  • Wdrożenie dokumentacji i szkolenia pracowników – szkolenia pracowników ze zmienionych dokumentów a także wdrożonych polityk i procedur, stanowią nieodłączonym element odpowiedzialnego działania w ramach ESG i niosą ogromną wartość dla Spółki, zarówno wewnątrz niej, jak i na zewnątrz.

Zapraszamy na kolejny webinar z cyklu Trampolina do ESG pt. Praktyczne aspekty standardów raportowania (ESRS): Well-being & work-life balance (S1), który odbędzie się już 18 grudnia br. o godz. 11:00. Zapisy tutaj.