HR Sygnał: Dyrektywa o ochronie sygnalistów

Czytaj więcej

Jak pomóc Ukrainie?
 

Czytaj więcej

HR Sygnał: Ustawa o ochronie sygnalistów wchodzi w życie

25.06.2024

Ustawa o ochronie sygnalistów została już opublikowana w Dzienniku Ustaw. Oznacza to, że do dnia 24 września br. pracodawcy zatrudniający co najmniej 50 osób muszą wdrożyć procedurę zgłoszeń wewnętrznych.

Chętnie pomożemy wdrożyć cały ekosystem dotyczący zgłaszania nieprawidłowości i ochrony sygnalistów, który będzie działał na rzecz spółki i zwiększy Państwa przewagę konkurencyjną, a nie będzie jedynie spełnieniem ustawowych wymogów.

Co zapewniamy?

✔ Proces wdrożenia traktujemy całościowo, projekt kończy się kompleksowym dostosowaniem Państwa firmy do wymogów prawnych.

✔ W prosty i sprawny sposób przygotujemy Państwa firmę do nowych wymogów. Wiemy co i jak trzeba zrobić. Państwo będą mogli skupić się na prowadzeniu biznesu.

✔ Wprowadzimy zupełnie nowe lub dostosujemy stosowane obecnie rozwiązania, które będą spójne z Państwa praktyką i codziennym funkcjonowaniem organizacji.

✔ Proponowane rozwiązania dostosujemy do specyfiki Państwa biznesu i kultury organizacji – uniwersalna procedura, która sprawdzi się u wszystkich nie istnieje.

✔ Zapewnimy dedykowany Zespół, składający się z ekspertów (adwokatów, radców prawnych, certyfikowanych Compliance Officer’ów), którzy przejmą od Państwa kluczowe obowiązki.

✔ Mamy przygotowane rozwiązania najbardziej problematycznych aspektów takich jak współdzielenie zasobów w grupie, outsourcing usług poza organizację, rozstrzygnięcie co do zakresu stosowanie nowych przepisów do spraw z prawa pracy, przyjmowanie zgłoszeń anonimowych czy wsparcie w prowadzeniu postępowań wyjaśniających.

✔ Otrzymacie Państwo również dostęp do Strefy Klienta PCS | HR Point, na której znajdą Państwo dostęp do darmowych wzorów dokumentów, najczęściej stosowanych w obszarze HR.

Z przyjemnością przedstawimy szczegóły współpracy. Prosimy o kontakt – wycenimy projekt dedykowany dla Państwa.

Pobierz PDF: tutaj.