HR Sygnał: Dyrektywa o ochronie sygnalistów

Czytaj więcej

Jak pomóc Ukrainie?
 

Czytaj więcej

Cykl webinarów: Nowoczesny Pracodawca

21.02.2024

Zapraszamy do udziału w webinarze z naszego nowego cyklu „Nowoczesny Pracodawca”, poświęcony nowinkom, trendom, nowościom HR.

W ramach cyklu opowiemy m.in. jak Nowoczesny Pracodawca może w sposób bezpieczny korzystać z nowych technologii. Podejmiemy temat elastycznych form zatrudnienia, które są reakcją na zmieniający się rynek pracy i pozwalają dostosować się do indywidualnych potrzeb pracowników. Zastanowimy się również jak reagować na zmieniające się otoczenie prawne, a także na potrzeby pracowników, zapewniając im dobrostan oraz promując różnorodność i inkluzywność w firmie.

1. Czy Twoi pracownicy raportują do menadżera zatrudnionego w innej spółce z grupy? Czy taki menadżer udziela Twoim pracownikom urlopu lub stosuje wobec nich kary porządkowe? Jeśli tak, to Twoja organizacja korzysta z tzw. matrycowych struktur zatrudnienia i nasz webinar Matrycowe struktury zatrudnienia – elastyczność czy ryzyko? może Cię zainteresować.

Podczas pierwszego spotkania przedstawimy m.in. ryzyka związane ze stosowaniem matrycowych struktur zatrudnienia oraz wskażemy praktyczne wskazówki jak te ryzyka minimalizować.

Termin: 12 marca br., godz. 11:00-11:45, online.
Prelegenci: r. pr. Sławomir Paruch, adw. Michał Włodarczyk.

 

2. Wartości firmy a wolności pracowników

Wartości stają się coraz ważniejszym fundamentem działalności przedsiębiorców. Na nich osadza się niekiedy cała koncepcja działalności – np. firm z branży lifestyle’owej.

Aby tworzyć spójny przekaz do klientów i zatrudniać zaangażowany i utożsamiający się z wartościami firmy zespół, pracodawcy rozważają zobowiązanie pracowników do przestrzegania deklarowanych wartości. Pytanie, czy mogą? Mogą! Mogą również rekrutować pracowników wg. kryterium deklarowanych wartości z tym zastrzeżeniem jednak, że nie mogą dyskryminować kandydatów przy dokonywaniu wyboru, a pracowników w zatrudnieniu. Powinni również uszanować prawa i wolności osobiste pracowników.

W praktyce oznacza to, że wyzwaniem jest pogodzenie tych dwóch przeciwstawnych kategorii uprawnień pracodawcy i pracowników. Jest to wyzwanie prawne, ale także EB-owe i ESG-owe, a także komunikacyjne.

Termin: 23 maja br., godz. 11:00-11:45, online.
Prelegenci: r. pr. Sławomir Paruch, adw. Michał Włodarczyk, adw. Bartosz Tomanek.

 

3. Aktywność pracowników w sieci

  • Czy niepokoją Cię wypowiedzi Twoich pracowników w Internecie?
  • Czy zastanawiasz się, czy ich aktywność może negatywnie wpłynąć na wizerunek Twojej firmy?
  • Czy możesz zabronić pracownikom wypowiadania się dla prasy?

Jeśli nie jesteś pewny, jak reagować na takie sytuacje, zapraszamy na nasz webinar.

W czasie webinaru poruszymy m.in. kwestie granic wolności słowa i dopuszczalnej krytyki pracodawcy przez pracowników w sieci w świetle przepisów oraz praktyki, a także opowiemy o tym, jak pracodawca może reagować na przypadku naruszania jego dobrego imienia i wizerunku przez pracowników.

Termin: 25 czerwca br., 11:00-11:45, online.
Prelegenci: adw. Michał Włodarczyk, apl. radc. Julita Kołodziejska.

 

Udział jest bezpłatny.